Înfiinţarea Asociaţiei ALUTUS RÉGIÓ EGYESÜLET

Marți, 28 aprilie 2009

Înfiinţarea Asociaţiei ALUTUS RÉGIÓ EGYESÜLET

Județul Covasna, comunele: Arcuș, Aita Mare, Belin, Bodoc, Bixad, Ghidfalău, Micfalău, Bățani, Brăduț și Vârghiș,  în conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică, Aduc la cunoştinţă publică Proiectul de hotărâre privind participarea județului Covasna la înfiinţarea Asociaţiei  ”ALUTUS RÉGIÓ EGYESÜLET”. Textul complet al Proiectului de hotărâre, al anexelor precum și al expunerii de motive vor fi afişate la sediul Consiliului Județean Covasna și al consiliilor locale enumerate mai sus, respectiv vor putea fi consultate pe pagina web www.covasna.info.ro, începând cu data de 30 aprilie 2009. Cei interesaţi pot trimite/depune, în scris, propuneri, sugestii, opinii privind proiectul de hotărâre privind participarea județului Covasna la înfiinţarea Asociaţiei  ”ALUTUS RÉGIÓ EGYESÜLET”, până la data de 10 mai 2009, la adresa/sediul Consiliului Județean Covasna precum și al consiliilor locale mai sus menționate.”

TAMÁS Sándor
președinte