Sunteți aici: » Proiecte » Proiecte C.J. » Arhiva proiecte » Concurs de finanțare nerambursabilă pentru reabilitarea, modernizarea clădirilor în care funcționează spații expoziționale sau biblioteci, din mediul rural

Joi, 20 februarie 2020

CONSILIUL JUDEŢEAN COVASNA anunţă concurs de finanțare nerambursabilă pentru reabilitarea, modernizarea clădirilor în care funcționează spații expoziționale sau biblioteci, din mediul rural.

CONSILIUL JUDEŢEAN COVASNA

anunţă concurs de finanțare nerambursabilă pentru reabilitarea, modernizarea clădirilor în care funcționează spații expoziționale sau biblioteci, din mediul rural

Beneficiarii proiectului: Unităţile administrativ teritoriale din judeţul Covasna, inclusiv satele aparţinătoare municipiilor şi oraşelor.

Se acordă finanțare nerambursabilă pentru:  reabilitarea, modernizarea clădirilor în care funcționează spații expoziționale sau biblioteci din mediul rural, precum și pentru dotarea acestora.

Durata programului: 2019–2020.

Finanțare acordată: maxim 25.000 lei/proiect.

Aport propriu: cel puţin 50% din valoarea proiectului.

Locul de depunere: Proiectele se depun la registratura Consiliului Judeţean Covasna.

Evaluare: în ordinea depunerii, până la epuizarea sumei totale alocate pentru anul respectiv.

La elaborarea documentaţiilor şi la derularea finanţării se vor avea în vedere prevederile Hotărârilor Consiliului Județean Covasna nr. 68/2019 și 36/2020.

Documentaţia (Formular de solicitare, Ghidul solicitantului, Hotărârile nr. 68/2019 și 36/2020) poate fi descărcată de pe site-ul: www.kvmt.ro din meniul „Proiecte CJ”.

TAMÁS Sándor

Preşedinte