Hírek
Megkezdte működését az új tűzoltóegység Baróton. Júniustól hat hivatásos tűzoltó biztosít szolgálatot 24 órás váltásban, akik egyelőre Sepsiszentgyörgyről ingáznak a baróti kórház udvarán felépített egységhez. Az új tűzoltóállomást Kovászna Megye Tanácsa erdővidéki önkormányzatokkal közösen építette, működtetését a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség biztosítja.
Az emberek biztonsága érdekében hozott döntéseket Kovászna Megye Tanácsa csütörtöki soros ülésén, többek között a baróti tűzoltóegység befejezéséhez szükséges költségek biztosítása és a megyei kórház költségvetésének átrendezése szerepelt a napirenden.
Az elmúlt ötven év legnagyobb összehangolt fejlesztése zajlik a Bodzavidéket Orbaiszékkel összekötő útszakaszon. A Nagyborosnyó-Nagypatak-Bodzaforduló közötti 22,5 kilométeres 121A jelzésű megyei út újjáépítését jövő év végére fejezik be.
Kovászna Megye Tanácsa húszezer lej értékben biztosított védőfelszerelést és fertőtlenítőszereket a Kovászna megyei vérközpontnak. Országos premier, hogy az összegből fertőtlenítőkaput is vásároltak, a hazai vérközpontok közül elsőként itt működik ilyen felszerelés.
Egy nagyobb, összefüggő munkálat első megvalósítását adták át ma Futásfalván, ahol a falubejáratától a központig, a régi községházáig tartó hatszáz méteres leaszfaltozott útszakasznak örvendhetnek a helyiek. A falu történetében egyedinek számító egymillió lej értékű beruházás a helyi tanács költségvetéséből és a megyei önkormányzat anyagi támogatásával valósult meg. A munkálatokat júniusban folytatják.
Két szakaszon kezdenek neki a Málnásfürdő-Barót-ágostonfalvi híd közötti megyei út újjáépítésének. Hétfőn kora délután átvette a terepet az építőcég, az ágostonfalvi hídtól a véczeri emlékműig tartó szakaszon, illetve a baróti körgyűrű bejáratainál már kitették az útlezárást jelző táblákat és elkezdődött a munkálat.
Kevesebb központosításra és nagyobb decentralizációra van szükség, a terepismeretet szükséghelyzetben sem szabad aláértékelni, a háromszéki, sepsiszentgyörgyi közösség fegyelmezettsége, összetartása példaértékű, hangsúlyozták közös sajtótájékoztatójukon a háromszéki elöljárók. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere pénteken Szükségállapot és vészhelyzet között címmel elemezte az elmúlt időszakot, meghatározva a következő önkormányzati prioritásokat is.
Elsősorban az egészségügyi rendszert támogató döntéseket hozott csütörtöki tanácsülésén Kovászna Megye Tanácsa, ugyanakkor nem áll meg a munka a beruházások terén sem: bejelentették, jövő héten kezdődik a munka a 121A országúton, Nagyborosnyó és Bodzaforduló között és a Málnásfürdő-Hatod-Barót-ágostonfalvi híd közötti szakaszon.
A jövő laboratóriumát helyezték üzembe a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház számára. A HS Timber Production által adományozott gépsort a Kovászna Megye Tanácsának anyagi támogatásával kialakított helyszínen rendezték be a megyeszékhelyen. A koronavírus kimutatásában használatos, PCR-tesztelésre alkalmas molekuláris biológia laboratóriumot kedden adták át használatba a kórháznak.
Intézmények, cégek, civil szervezetek és természetes személyek fogtak össze a Kovászna megyei kórházak támogatása érdekében, anyagi vagy tárgyi segítség nyújtásával, hogy a koronavírus-járvány idején a lehető legszakszerűbb betegellátást tudják nyújtani.
Több olyan határozatot fogadott el Kovászna Megye Tanácsa csütörtöki online tanácsülésén, amely a COVID-19 vírus okozta járványhelyzettel kapcsolatos, ugyanakkor a testület beruházásokkal, szervezési kérdésekkel kapcsolatosan is hozott döntéseket.
Kovászna Megye Tanácsa újabb anyagi támogatást nyújt a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság biztonságos működésékez. Az előirányzott 209 ezer lejt Covid-tesztek végézésre, védőfelszerelések, fertőtlenítőszerek megvásárlására, valamint a rezidenciális központokban dolgozók napi ellátásának fedezésére fordítják.
Prioritás a Sepsiszentgyörgy-Brassó gyorsforgalmi út elkészítése, az Erdővidéket Brassó irányába nyitó megyei út javítása egyidejűleg történik a két megyében, a vidombáki reptéren pedig jól halad az építkezés – ebben a három témában egyeztetett a Kovászna és Brassói megyei tanács vezetősége.
Kovászna Megye Tanácsa védőfelszerelést és fertőtlenítőszert adományozott a megye minden családorvosának. A csomagokat április 22-én szállították ki Sepsiszentgyörgyre, Kézdivásárhelyre, Barótra, Bodzafordulóra és Kovásznára, ahonnan a körzeti vidéki orvosi rendelőkbe juttatják el azokat.
Befejezte a támogatások kifizetését a székelyföldi kisösszegű mezőgazdasági támogatási program keretén belül a Pro Economica Alapítvány. A magyar kormány gazdaságfejlesztési programja révén Kovászna megyében közel ötmilliárd forintnyi támogatás érkezett.
Kedden délben osztották szét azokat az életmentő felszereléseket Sepsiszentgyörgyön, amelyet Magyarország Kormánya adományozott az RMDSZ közbenjárásának köszönhetően azoknak, akik a koronavírus elleni küzdelem élvonalában harcolnak.
Erdővidék Modernizációs Programjának legfontosabb beruházásaként egy hónapon belül elkezdődik a Hatodon keresztül vezető, Málnásfürdő és az ágostonfalvi híd közötti 33 kilométeres útszakasz teljeskörű felújítása. A 75 millió lejes beruházást uniós és saját forrásból végzi Kovászna Megye Tanácsa.
Elvi döntést hozott Kovászna Megye Tanácsa: felfüggeszti idénre pályázati programját a civil, egyházi és sportegyesületek számára. A megyei tanácsosok csütörtöki ülésükön felhatalmazták az önkormányzat vezetőségét, hogy készítse elő az erre vonatkozó határozattervezetet.
Módosították és átszervezték a megyei kórház költségvetését, ugyanakkor a családorvosok védelmét szolgáló programot kezdeményezett Kovászna Megye Tanácsa csütörtöki ülésén. A megyei tanácsosok döntöttek arról is, hogy az elkövetkezőkben online tartják az üléseket.
Kiengedték az első meggyógyult, koronavírussal fertőzött beteget a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházból, ugyanakkor megkezdték az intézmény alkalmazottainak széleskörű tesztelését a ProVitam Egészségügyi Központon keresztül, jelentették be szerdai sajtótájékoztatójukon a megye és a kórház vezetői.
Intézmények, cégek, civil szervezetek és természetes személyek fogtak össze a Kovászna megyei kórházak támogatása érdekében, anyagi vagy tárgyi segítség nyújtásával, hogy a koronavírus-járvány idején a lehető legszakszerűbb betegellátást tudják nyújtani.
Kovászna Megye Tanácsa egymillió lej pályázati keretet különített el a megyében szociális tevékenységet végző civil szervezetek számára. Idén is kiemelten segítik főként az otthoni idős- és betegápolást, valamint a gyerekeknek és fogyatékkal élő személyeknek kialakított nappali központok fenntartását.
A hatályban lévő rendezvényszervezési korlátozások miatt, valamint tekintettel a kihirdetett szükségállapotra, a szervezők egy későbbi időpontban tartják meg a Visit Covasna Gálát. Miközben a turisztikai szakemberek sikeres évre készültek, a visszajelzések szerint a koronavírus járvány miatt az ágazat gyakorlatilag térdre kényszerült, hívta fel a figyelmet Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke, aki elmondta: a Kovászna Megye Turizmusáért egyesület munkatársai előzetes felmérést készítettek a koronavírus hatásáról a turizmus területén.
Sürgősségi intézkedések léptek érvénybe a sepsiszentgyörgyi, baróti és kézdivásárhelyi kórházakban a koronavírus-járvány megfékezése és a hatékony betegellátást miatt. Tekintettel a jelenlegi országos járványhelyzetre március 16-tól, hétfőtől kezdődően minden egyes Kovászna megyei, önkormányzati fenntartású kórházba érkező beteg, beleértve a sürgősségi eseteket is, kötelező módon járványtani szűrésen megy keresztül.
A koronavírus-fertőzések elterjedésének megelőzése érdekében a Kovászna Megye Tanácsa és a fenntartásában működő intézmények esetében egy sor azonnali intézkedést vezettek be. Arra kérnek mindenkit, lehetőleg telefonon (0267-311 190) vagy elektronikus úton (office@kvmt.ro) végezze az ügyintézést, mert a megyei önkormányzat székhelyén kizárólag az intézmény alkalmazottai és esetről-esetre más közintézmény vezetője tartózkodhat. Kovászna Megye Tanácsánakügyfélfogadó irodája március 31-ig csökkentett programmal, vagyis munkanapokon 9-12 óra között működik, ideiglenesen a porta külső bejáratánál ablakos rendszerben. Ugyanott zajlik az urbanisztikai ügyfélszolgálat is.
Február 26-án, szerdán, a csíkszentsimoni polgármesteri hivatalban szervezett StartUp-os szakmai találkozón a pályázat részleteit ismertették, valamint Simon Norbert bemutatta innovatív, oktatásra épülő vállalkozását.
Kovászna Megye Tanácsának meghívására március 11-12. között Háromszéken tartja tavaszi plenáris ülését az Európai Régiók Közgyűlése (AER). Kovászna városában szerdán és csütörtökön tizenöt ország száz képviselője a regionális fejlesztések témakörét területi megközelítésben vitatja meg.
Huszonnégy kategóriában díjazzák a Kovászna megyei idegenforgalmi szereplőket, a Visit Covasna Gála verseny idei kiadásán. A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által második alkalommal meghirdetett versenyre március 2-tól lehet jelölni.
17 társadalmi vállalkozás nyer egyenként 100 ezer eurós vissza nem térítendő támogatást Kovászna Megye Tanácsának új pályázatán. A megyei önkormányzat az Aktív Polgárság Erőforrás Központtal és a Szociális Innovációért Egyesülettel közösen indítja útjára február 27-től, Social Economy Start Up címmel az új gazdaságélénkítő európai uniós pályázatát.
Háromszék turisztikai adottságait népszerűsítette a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület a 43. alkalommal megszervezett Romániai Turisztikai Vásáron (TTR), Bukarestben. A hétvégi rangos expón Kovászna, Hargita és Maros megye közös Székelyföld standon mutatták be a térség sokszínűségét.