Itt vagy: » Hírek » Maszk és fertőtlenítőszer a kovásznai és bodzafordulói kórháznak

Maszk és fertőtlenítőszer a kovásznai és bodzafordulói kórháznak

2020. július 1., szerda

Ötvenezer lej értékben biztosított Kovászna Megye Tanácsa maszkot és fertőtlenítőszert a kovásznai Benedek Géza Szív és Érrendszeri Rehabilitációs Kórház két alegységének, a kovásznai és bodzafordulói városi kórháznak. Az Egészségügyi Minisztérium alárendeltségébe tartozó szívkórház alegységei a Kovászna és Bodzaforduló térségében lakók számára nyújtanak kórházi ellátást.

A megyében működő összes városi kórháznak nyújtottunk segítséget, hiszen a koronavírus járvány miatt az egészségügyi intézmények mindegyikében megnövekedett a védőfelszerelés és fertőtlenítőszer szükséglet. Nem azt néztük, hogy a kovásznai és bodzafordulói betegeket ellátó városi kórházak minisztériumi alárendeltségben vannak, hanem megkerestük a lehetőséget, hogy biztosítsunk nekik is védőruházatot, fertőtlenítőszert. Több rendben is juttattunk el adományt ide, most ötvenezer lej értékben hoztunk egyszer használatos maszkokat és fertőtlenítőszert” – mondta el Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerdán az adomány átadásakor.

Gyerő József polgármester az intézményi összefogás fontosságát hangsúlyozta, kiemelve azt is, hogy a járvány ideje alatt a közintézmények mellett az üzleti és civil szféra szolidaritását is megtapasztalhattuk, mindennek köszönhető, hogy sikerült súlyosabb gondok nélkül átvészelni ezt a nehéz időszakot.

Dr. Enea Nicolae, a kovásznai városi kórház vezetője elmondta, örülnek a felszereléseknek, hiszen a napi munkában nagyon oda kell figyelniük a fertőzésveszélyre. Kovászna körzetéből az első három fertőzött beteg után nem igazolódott be senkinél a vírus jelenléte, az elmúlt hónapokban mintegy 80 személyt küldtek koronavírusra utaló tünetekkel a megyeszékhelyi kórházba, de mindnyájuk tesztje negatív lett, számolt be a városi kórházért felelős orvos.

Sporea Monica, a kovásznai Benedek Géza Szív és Érrendszeri Rehabilitációs Kórház igazgatója arra figyelmeztetett, hogy a járvány még nem csengett le, nagy odafigyeléssel kezelnek minden beteget, ezért van szükség a védőruházatra, fertőtlenítőszerre, megköszönve a megyei önkormányzat rendszeres támogatását. Kovászna Megye Tanácsa ez alkalommal 4200 maszkot és 939 liter fertőtlenítőszert vásárolt a két városi kórháznak.