Itt vagy: » Sajtószoba » Sajtófigyelő » Újabb lépés a megyei hulladéktároló létrehozásáért

Újabb lépés a megyei hulladéktároló létrehozásáért

2010. január 22., péntek

Várhatóan még az év első felében a Kovászna megyei önkormányzati testület benyújtja a Központi Fejlesztési Régió elbíráló hatóságához a Kovászna megyei hulladékfeldolgozó létrehozását célzó pályázatot. Jelenleg a végleges tervre és a megyei tanács határozatára van még szükség, miután csütörtökön elkészült a környezetvédelmi hatástanulmány.

A környezetvédelmi dokumentum elkészítése közmeghallgatással zárult, amelyen mintegy negyven érdeklődő vett részt csütörtökön. A közmeghallgatáson a megyei testület alkalmazottain kívül résztvettek a nagyszebeni székhelyű környezetvédelmi hatóság képviselői is. Utóbbi intézmény hatáskörébe tartozik a hatástanulmány jóváhagyása. Emellett a hulladéktároló terveit készítő vállalat mérnökei is jelen voltak a tanácskozáson. A következőkben a mérnökök el kell készítsék a végleges tervet, majd annak megvitatása után a megyei testület határozatban kell rögzítse a beruházás műszaki, valamint finanszírozási feltételeit. Amint ez megvalósul, a pályázat benyújtásának összes feltétele teljesül, azaz leadhatóvá válik. Mint ismeretes, Kovászna megye volt az első országos szinten, a vidéki hulladéktárolók bezárását illetően. Ezeknek helyét a Lécfalva határába tervezett korszerű létesítmény veszi majd át.

Nagy D. István

Az eredeti cikk I T T olvasható.