Itt vagy: » Hírek » Lécfalván lesz az ingyenes egészségügyi szűrőprogram

Lécfalván lesz az ingyenes egészségügyi szűrőprogram

2019. június 12., szerda

Idén június 17-21. között Nagyborosnyó község lakosai számára szerveznek ingyenes szűrőprogramot, amely Kovászna megye és Jász-Nagykun-Szolnok megye testvérkapcsolatának jegyében zajlik. A szűrővizsgálatokat Lécfalván végzik a magyarországi szakemberek.

„Kovászna Megye Tanácsának kiemelt célja az egészségügyi ellátás javítása, és ebben nagy szerepet játszik a megelőzés. Minden évben, az ingyenes szűrés alatt beigazolódik, hogy a prevenció életet ment. Az ingyenes egészségfelmérő program részeként évente kétszer szervezünk szűrést, a Bács-Kiskun Megyei Kórház és a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Hetényi Géza Kórház szakembereinek bevonásával, partnerségben a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházzal és az adott települések családorvosaival. Most a szolnoki kórház egészségügyi szakemberei érkeznek Háromszékre, ingyenes szűrést végezni” – tájékoztatott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

Nagyon örülünk, hogy Nagyborosnyó községre esett idén a választás, van érdeklődés a lakosság részéről, hiszen a vidéken élők nehezebben jutnak el szakorvoshoz” – mondta el Kanyó Antal alpolgármester, aki beszámolt arról, hogy a szűrést a lécfalvi kultúrotthonban és iskolában végzik a szolnoki Hetényi Géza Kórház szakorvosai és asszisztensei 9-17 óra között. Június 17-19. között, hétfőtől szerdáig Nagyborosnyó, Kisborosnyó és Cófalva lakosait, június 20-21. között, csütörtökön és pénteken Lécfalva, Várhegy és Feldoboly lakosait várják a vizsgálatokra. A hét folyamán szív- és érrendszeri szűrésre, kardiológiai, bőrgyógyászati, gyermekgyógyászati, belgyógyászati, szemészeti, neurológiai és fogászati vizsgálatokra kerül sor.

Háromszéken 2013 óta több mint tízezer vizsgálatot végeztek a magyarországi egészségügyi szakemberek Barátos, Kommandó, Sepsibodok, Bereck és Gidófalva községekben, Baróton, illetve Vargyason, Sepsibükszádon, Mikóújfaluban, Málnáson, Szentkatolna, Réty és Dálnok községekben.