Itt vagy: » Sajtószoba » Sajtófigyelő » Kék foltokkal mentek munkába a politikusok

Kék foltokkal mentek munkába a politikusok

2010. március 29., hétfő

Szombaton, a sepsiszentgyörgyi IMASA-csarnokban kialakított paintballpályán ugrottak egymásnak Hargita és Kovászna megye tanácselnökei, polgármesterei és önkormányzati képviselői. A versenybe a média csapata is beszállt, a politikusok nagy örömére, akik már a játék első menete alatt fejbe lőtték a sajtó egyetlen női képviselőjét.

A szabadidőruhás önkormányzati vezetők közül néhányan családjukat is elhozták, hogy szurkoló táborukat növeljék, mások viszont magányos farkasként sétáltak be a PPZ Army által látványosan berendezett csarnokba, ahol aztán kíváncsi gyerekként kapkodtak a kiállított fegyverek után. A tanácshatározatok elfogadását megszégyenítő gyorsasággal alakultak ki a háromtagú csapatok olyan nevek alatt, mint Trisedes Siculorum, Székely Határőrség, Erős Pista stb. Meglepetésképpen a szervezők a jelenlévő média képviselőiből is öszszeverbuváltak egy ütőképes csapatot, ahol lapunk is képviseltette magát.

– Végre mi is lőhetünk a sajtóra! – örültek a politikusok, akik komolyan véve kijelentésüket, már az első játékban főbe lőtték Ana Sidont, a helyi román sajtó női képviselőjét.

Kolléganőnk az ebéd után elbágyadt elöljárókon próbált bosszút állni, ám törekvése mindaddig kilátástalannak tűnt, amíg Tamás Sándor tanácselnök „lovagiasan fejbe nem lövette magát” az utolsó előtti mérkőzésen.

A hat órán át tartó intenzív verseny látványos és szórakoztató volt, hiszen az üdvrivalgásokkal és tapssal jutalmazott far-, vese-, comb- és tarkólövéseken kívül egy „előre beharangozott” ágyéktalálatra is sor került. Igaz, hogy a jóslatokkal ellentétben nem a politikusok, hanem a média csapatának egyik tagja szenvedte el ezt a fájdalmas lövést.

A 16 órakor sorra kerülő díjkiosztáson már nem vett részt mindenki, hiszen a családi kötelességnek eleget téve, néhányan még a verseny közepén eltávoztak.

Első helyen a háromszéki Székely Határőrség – Antal Árpád, Miklós Zoltán, Bodor Lóránt– végzett. A szervezők kiemelték a Trisedes Siculorum –Tamás Sándor, Klárik László, Grüman Róbert – csapat teljesítményét is, hiszen egyedül nekik sikerült pontot szerezniük az újdonsült bajnokokkal szemben.

A verseny után Antal Árpád társszervező elárulta, hogy rendszeressé szeretné tenni az eseményt, hiszen csapatépítő, izgalmas játék, ugyanakkor a lehetőségeik szerint támogatni kívánják a PPZ Armyt is, mivel egy országosan is hátányos helyzetű sportágat népszerűsítenek.

Tinca Teddy

Az eredeti cikk I T T olvasható.