Itt vagy: » Sajtószoba » Sajtófigyelő » Hivatalosan is elrajtolt a szórványprogram

Hivatalosan is elrajtolt a szórványprogram

2010. február 16., kedd

Szimbolikus helyszínen, Hunyad megye egyetlen önálló magyar tanintézményében, a Dévai Téglás Gábor Iskolaközpontban írták alá tegnap a Háromszék és Hunyad megye közötti együttműködési megállapodást — tájékoztat a megyei önkormányzat közleménye. Mint ismeretes, Kovászna Megye Tanácsa nemrég hagyta jóvá a szórványmagyarság identitásának megőrzését célzó programot.

A tegnapi eseményen részt vett többek között Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester, Winkler Gyula európai parlamenti képviselő, Dézsi Attila, Hunyad megyei prefektus.

Farcádi Botond

Az eredeti cikk I T T olvasható.