Itt vagy: » Sajtószoba » Sajtófigyelő » Gazdag volt az idei Ikafalvi Napok programja

Gazdag volt az idei Ikafalvi Napok programja

2010. június 21., hétfő

A nyár beköszöntével kezdetét vették Háromszéken is a falunapok, hétvégén több település is ünnepelt. Ikafalván a lacikonyhások és a színapdi produkciók mellett játszóteret is avattak, emellett átvehették a megyezászlót is.

A falu központjában felállított színpad és több sátor is azt sejtette, hogy június 20., vasárnap nem akármilyen nap Ikafalva életében. A felső-háromszéki településen nem csak lacikonyhások örvendtek az eseménynek, hiszen az ünnep alkalmából átadták a falu új játszóterét is. Mint ismeretes, Kovászna Megye Tanácsa az idén is több településen támogatja játszóterek létesítését, egyenként 5000 lejjel. A program célja, hogy az európai követelményeknek megfelelő, biztonságos játszóhelyek a városi közegen kívül nevelkedő gyerekek számára is hozzáférhetők legyenek.

A térátadást megelőzően Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az ikafalvi református gyülekezetnek is átadta Kovászna megye zászlóját. Az önkormányzati vezető összesen 26 községnek adott megyezászlót: „Ez a zászló annak a jelképe, hogy mindannyian a székely nemzet közösségéhez tartozunk. A mi feladtunk az, hogy megfogalmazzuk a sikeres, pozitív jövőképet. Siker az, ha a bajbajutottakon azonnal tudunk segíteni, és sikert jelent a gondoskodás, az egymás iránti tisztelet. Ez lehet a sikeres Székelyföld alapja.” – fogalmazott a tanácselnök.

A csernátoni útról Ikafalvára érkezve egy impozáns méretű székelykapu fogadja a látogatót, ezt avatták fel hivatalosan is a hétvégén. A helység bejáratára nem csak a Bardócz Csaba református lelkész áldásából jutott, ugyanis az ünnepi műsorba alaposan belezuhogott az égi áldás is.

Both Ildikó

Az eredeti cikk ITT olvasható.