Felpezsdült magyar lét Hídvégen
2018. november 24., szombatSietős léptekkel, ünnepi öltözetben, a találkozás örömének mosolyával léptek be a hídvégi kultúrházba a helyi, az erősdi és az árapataki magyar emberek, az ötödik Székföldi Magyar Napok zárórendezvényére, szombaton délután. Fontos a magyar szó és kultúra Székföldjén, hiszen az árapataki és erősdi rendezvények után is zsúfolásig megtelt a terem az érdeklődőkkel.
Sietős léptekkel, ünnepi öltözetben, a találkozás örömének mosolyával léptek be a hídvégi kultúrházba a helyi, az erősdi és az árapataki magyar emberek, az ötödik Székföldi Magyar Napok zárórendezvényére, szombaton délután. Fontos a magyar szó és kultúra Székföldjén, hiszen az árapataki és erősdi rendezvények után is zsúfolásig megtelt a terem az érdeklődőkkel.
Ungvári Barna, uzoni református lelkész, aki egykor Hídvégen szolgált, meghívottként szólt az egybegyűltekhez. „A hit az, ami továbbvisz, ami előre mutat. Az ilyen alkalmak pedig megerősítenek bennünket abban, hogy a megmaradásban higgyünk” – fogalmazta meg köszöntő beszédében.
A kulturális műsort a hídvégi iskolások előadása nyitotta meg, akik Sala Emília magyar szakos tanárnő és Orbán Edit tanítónő felkészítő munkájának köszönhetően teljes létszámban színpadra álltak. A közönség soraiban ülő szülők pedig büszkén hallgathatták, amint gyermekeik magyar mesét, verset mondanak, népdalokat énekelnek és néptáncot, illetve magyar polgári táncokat adnak elő. A helyi előadók sorát gazdagította Bernád István hídvégi lakos, aki népdalokat énekelt.
A csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport küküllőmenti és mezőségi táncokat mutatott be, igényes koreográfiájukat hosszas tapssal díjazta a közönség. A Rétyi Színjátszó Társulat Szilágyi György: Hófehérke és a hét elgyötört törpe, valamint Rejtő Jenő: Szabad a vásár című vidám jeleneteivel a színpadra szögezte a közönség figyelmét, kirobbanó kacagással fogadva a különböző vicces fordulatokat.
Az ötödik alkalommal Hídvégen megszervezett Székföldi Magyar Napokat Kovászna Megye Tanácsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ, a hídvégi magyar közösség és az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete közösen rendezte.