Itt vagy: » Hírek » Az oktatási és egészségügyi rendszer minőségének növelése a célA háromszéki életminőség növelése érdekében összehangolt fejlesztések mentén szervezi Kovászna Megye Tanácsa tevékenységét, ezért is több olyan szerteágazó projektet vállalt, amely túlmutat a

Az oktatási és egészségügyi rendszer minőségének növelése a célA háromszéki életminőség növelése érdekében összehangolt fejlesztések mentén szervezi Kovászna Megye Tanácsa tevékenységét, ezért is több olyan szerteágazó projektet vállalt, amely túlmutat a

2024. szeptember 12., csütörtök

A háromszéki életminőség növelése érdekében összehangolt fejlesztések mentén szervezi Kovászna Megye Tanácsa tevékenységét, ezért is több olyan szerteágazó projektet vállalt, amely túlmutat a megyei önkormányzat feladatkörén. Ehhez kötődően vidéki iskoláknak szánt természettudományi laboratóriumok és elektromos iskolabuszok átadásáról döntött csütörtöki online tanácsülésén Kovászna Megye Tanácsa, ugyanakkor aktualizálták a befejezés előtt álló tüdőkórház építésének költségeit.
 

Jó hírünk van! Befejezéshez közeledik az új tüdőkórház építése, az épület 98 százalékban elkészült. A beruházást kormányzati forrásokból az Országos Beruházási Társaság végzi, az építkezés befejezését követően az épület a megyei önkormányzat tulajdonába kerül. Mai tanácsülésünkön a beruházás új műszaki-gazdasági dokumentációját fogadtuk el, ugyanis az áremelkedések miatt a tervezetthez képest mintegy 10,8 százalékkal nőtt a tüdőkórház építésnek költsége. Jelenleg ez a megye legnagyobb egészségügyi beruházása, örvendünk, hogy ilyen gyorsan és hatékonyan dolgozott a kivitelező” – mondta el Tamás Sándor a tanácsülést követően. 
 

A beruházás aktualizált műszaki-gazdasági dokumentációjának megfelelően az Országos Beruházási Társaság által végzett építkezés költségei 37,3 millió lejre nőttek, a Kovászna Megye Tanácsa által biztosított finanszírozás értéke nem változott: 1,14 millió lej.

Vidéki oktatási hálózat korszerűsítése

Kovászna Megye Tanácsa 34 helyi önkormányzattal összefogva pályázott finanszírozást az Országos Helyreállítási Alapból vidéki iskolák felszereltségének javítására, valamint elektromos iskolabuszok beszerzésére. A két nagyszabású projekt összértéke 72 millió lej.

Kiemelt célunk, hogy vidéken városi szintű élet- és tanulási körülményeket biztosítsunk, ezért fontosnak tartjuk a vidéki oktatási hálózat korszerűsítését, hiszen az iskola egy közösség életében jelentős szerepet játszik, nagyban hozzájárul az életminőség javításához. 34 vidéki iskolaközpont kap az elkövetkezőkben modern iskolai bútorzatot, természettudományi és informatikai laboratóriumi felszereléseket, tornaszereket. Mai tanácsülésen 23 természettudományi laboratórium és 17 elektromos mikrobusz átadásáról szóló tanácshatározatot fogadtunk el” – számolt be Tamás Sándor.

A természettudományi laboratóriumokat a gyerekek biológia, fizika és kémia órán használhatják, ilyen típusú felszerelést kapnak Bodok, Barátos, Bereck, Csernáton, Dálnok, Gelence, Gidófalva, Kézdialmás, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Kommandó, Kőröspatak, Málnás, Maksa, Nagyajta, Nagybacon, Nagyborosnyó, Ozsdola, Szentkatolna, Torja, Zabola, Zágon iskolái, valamint a megyei önkormányzathoz tartozó Sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola.

A most átadott iskolabuszok 16+1 férőhelyesek, ezeket Barót, Barátos, Csernáton, Előpatak, Kovászna, Dobolló, Esztelnek, Illyefalva, Lemhény, Málnás, Ozsdola, Réty, Kézdiszentkereszt, Kézdiszentlélek, Kézdivásárhely, Uzon, Zágon veheti használatba. Hamarosan átadásra kerülnek a 8+1 férőhelyes mikrobuszok is.

Hírek