Itt vagy: » Hírek » Vidékfejlesztés helyi és megyei összefogással

Vidékfejlesztés helyi és megyei összefogással

2019. augusztus 6., kedd

Kovászna Megye Tanácsától tizenhat vidéki önkormányzat igényelt támogatást az elmúlt három hónapban kultúrotthon javítására vagy felszerelésére. A megyei önkormányzat júliusi soros ülését hétfőn tartották, ez alkalommal három megyei finanszírozású, helyi fejlesztési program keretét növelték meg, hogy több projektet tudjanak finanszírozni.

Kétszázezer lejjel növeltük a vidéki kultúrotthonok felújítására, felszerelésére megpályázható keretet, 150 ezer lejjel a vidéki tanintézmények, iskolák, óvodák rehabilitálására szánt keretet, 10 ezer lejt tettünk a játszótérépítő programhoz. Ezekre a támogatásokra a helyi önkormányzatok pályázhatnak, 50 százalékos önrészt kell biztosítaniuk. Az a célunk, hogy megyei és helyi összefogással felújítsunk olyan létesítményeket, amelyek a családok mindennapjainak, életkörülményeinek javítását eredményezik– magyarázta Henning László, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke.

Ebben az évben 16 vidéki kultúrotthonra érkezett pályázat, nyolc esetben már a finanszírozási szerződést is megkötötték, hamarosan további hat pályázat szerződését véglegesítik. A nagyszámú projekt miatt volt szükség arra, hogy a megpályázható összeget megemeljék.

Kovászna Megye Tanácsának nyolc megyei finanszírozású fejlesztési programja van, az évek során a megyei önkormányzat összesen 3,1 millió lejt fordított erre a célra. Idén először támogatják a könyvtárak felújítását, felszerelését, valamint emlékszobát létesítését, illetve tűzoltószertárak felújítását, felszerelését. A pályázás a megyei fejlesztési programokra folyamatos.

A teljesítménysport támogatását lehetővé tevő jogszabály módosítása miatt a módszertan is változott, ennek megfelelően a júliusi soros ülésen megválasztották a finanszírozási kéréseket elbíráló bizottság és a fellebbezéseket elbíráló bizottság tagjait. A teljesítménysportra vonatkozó pályázatokat elbíráló bizottság tagja lett: Orbán Miklós, Fazakas András Levente és Cosmin Boricean. A fellebbezési bizottság tagja: Olteán Csongor, Szőcs László, Deaconu Ion.

A júliusi tanácsülésen letette az esküt Opra-Beni Béla megyei tanácsos, aki az RMDSZ színeiben nyert mandátumot, az elkövetkezőkben az urbanisztikai szakbizottság tagjaként fog tevékenykedni.