Itt vagy: » Hírek » Rekordszámú fogat az oltszemi versenyen

Rekordszámú fogat az oltszemi versenyen

2024. július 29., hétfő

Tizenkilenc romániai, magyarországi és szerb fogat nevezett be az 6. Országos és nemzetközi kettesfogathajtó versenyre, amelyet augusztus 2-4. között szervez meg az oltszemi fogathajtó pályán a bodoki önkormányzat, Kovászna Megye Tanácsa, a Romániai Lovas Szövetség és az AgroSic Közösségek Közti Társulás.

Évről-évre nő az oltszemi fogathajtó versenyen résztvevő csapatok száma, ami azt bizonyítja, hogy színvonalas a megmérettetés, a pálya pedig kifogástalan. Sok év kitartó munkájával elértük, hogy Háromszék a nemzetközi fogathajtásban meghatározó szerepet foglaljon el” –  emelte ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

Fodor István, Sepsibodok polgármestere elmondta: „Egyre több romániai és határon túli fogathajtó számára vonzó az oltszemi országos és nemzetközi 2-es és 3-as csillagos verseny. Magyarországról idén hét fogat nevezett be, egy-egy Szilvásváradról, a hortobágyi ménesből, a Bükki Nemzeti Parkból, Aggtelekről, Tiszakécskéről, Nagyszalontáról, az egyetlen női versenyző pedig Kecskemétről, a Hetényegyházi Fogathajtó és Hagyományőrző Egyesülettől. A romániai csapatok közül három fogat Szombatfalváról, kettő-kettő a székelybethlenfalvi ménesből, a kökösi ménesből és Gyergyóból jön a hétvégi versenyre, egy fogat Tusnádfürdőről, a legtávolabbról pedig a szerb csapat érkezik”.

A háromnapos rendezvény augusztus 2-án, pénteken kezdődik, 11-13 óra között díjhajtást és bemutatót láthatnak az érdeklődők. Szombaton 10 órakor a Zágoni Ifjúsági Fúvószenekar előadása után, 10:30-kor pályaismertető lesz, 11-15 óra között maratonhajtás, 11:00-17:00 között a Kézdiszentléleki Nők Egyesülete jóvoltából a gyerekek népi fajátékokat próbálhatnak ki, 15 órakor a Sárréti Csikósok bemutatóját tekinthetik meg a rendezvényre látogatók. 15:00-17:00 között textilfestés lesz népi motívumokkal és társasjáték készítés a Fundamentum Egyesülettel, 18 órakor fellép a Zöld Fenyő Néptáncegyüttes, 20 órakor Kaly Roland és Kapriccio, 21 órakor pedig Takáts Tamás Blues Band koncertezik.

A vasárnapi program: 11-14 óra között akadályhajtás, 12 órakor pónilovaglás a Barabás Lovardával, 15 órakor díjátadás, 15:00-17:00 között kézműves foglalkozás: tojáspatkolás, 3D nyomtatás és forma festés gyerekeknek, mézeskalács-díszítés, 16 órakor Mikóújfalusi Nagykürt 1995 Fúvósegyesület előadása, 17:00-19:00 között bútorfestés és társasjáték készítés, 17 órakor Sárréti Csikósok bemutatója, 18:00-19:00 között lovaskocsizás. 18 órakor a Titán zenekar, 20 órakor pedig a Trend Music koncertezik.

A rendezvény alatt állandó programként Kalandsziget várja a kicsiket a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat szervezésében, a felnőtteket pedig kézműves vásár és bemutatók, az Incitato Art Camp kiállítása, valamint hajtókocsi és hintókiállítás, illetve lacikonyha várja az érdeklődőket.