Itt vagy: » Hírek » Ingyenes fejlesztés fogyatékkal élő gyerekeknek és fiataloknak

Ingyenes fejlesztés fogyatékkal élő gyerekeknek és fiataloknak

2019. augusztus 6., kedd

Egyénre szabott mozgásfejlesztés, gyógytorna, masszázs, hidromasszázs, kognitív fejlesztés, logopédia, önálló életre nevelés, zene- és táncterápia szolgálja a fogyatékkal élő gyerekek és fiatalok fejlődését és gyógyulását abban az új központban, amelyet pénteken adtak át Sepsiszentgyörgyön.

A 400.000 euró összértékű projekt kivitelezése közös munka eredménye: a SERA Románia Alapítvány fedezte a beruházás teljes értékét, Sepsiszentgyörgy önkormányzata biztosította a szükséges területet, a megyei önkormányzat pedig a működési költségeket a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságon keresztül.

Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője az eseményen kiemelte, a megyében még mindig hiányt jelentenek a fogyatékkal élők számára nyújtott szolgáltatások éppen ezért hiánypótló ez a modern rehabilitációs központ, mely az ötödik a megyében. „Próbáljuk lefödni a megye teljes területét, hogy minden érdekelt számára elérhetővé váljanak az ilyen típusú ingyenes szolgáltatások. A szülők számára támogató csoportokat és pszicho-szociális tanácsadást szervezünk, melynek célja a fogyatékosság elfogadása és tudatosítása” – emelte ki az igazgatónő.

„Szociális érzékenységről tett tanúbizonyságot az a példás összefogás, amelyet a központ létrehozása során tapasztaltunk. Ha akarat van, véghez tudjuk vinni céljainkat” – emelte ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Hozzátette: „Megyei önkormányzatként kötelességünknek érezzük segíteni azokat a családokat, gyerekeket és felnőtteket, akiknek szakmai segítségre van szükségük. Az ezt lehetővé tevő központok nagyban hozzájárulnak a különböző betegségekben szenvedők fejlesztéséhez, hiszen, mint az új rehabilitációs központban is pszichológusok, gyógypedagógusok, logopédusok, gyógytornászok, balneo-fizikokineto-terapeuták, masszőrök és egészségügyi asszisztensek állnak az érintettek rendelkezésére.”

A sepsiszentgyörgyi létesítmény a negyedik Kovászna megyei projektje a SERA Románia Alapítványnak. Bogdan Paul projektmenedzser az átadó ünnepségen megköszönte az együttműködést partnereinek, illetve további közös munkáról biztosította őket.

A barátságos hangulatú központban már hétfőtől indul a fejlesztés, amelyre bárki jelentkezhet a Cigaretta utcai épületben (a Krisztus Király templom mellett). A szakemberek a felmérést követően rehabilitációs tervet készítenek, és ingyenes fejlesztést biztosítanak.